Rate this post

Za parę tygodni będę jednym z najszczęśliwszych ludzi na świecie. A wszystko za sprawą narodzin mojej córki Ewy. Wraz z żoną nie możemy się doczekać chwili kiedy Nasza mała córeczka pojawi się na świecie. Oczywiście jak chyba wszystkich młodych rodziców już ogarnia nas pozytywne „szaleństwo” zakupów i przygotowań. Pokój wraz z wyposażeniem już jest gotowy i umeblowany. Mamy już prawie wszystko przygotowane.

Aż pewnego dnia usiedliśmy z żoną i zaczęliśmy się zastanawiać czym będziemy Naszą Księżniczkę przewijać? Więc zaczęliśmy korzystać z dobrodziejstwa Internetu.
Pielucha pielusze nierówna

Ja jako osoba nigdy nie interesująca się tą tematyką a będącą osobą młodą sądziłem, że dzisiaj to są tylko pieluchy typu „pampers”. Oczywiście, że słyszałem, że kiedyś to używano pieluch tetrowych ale sądziłem, że to już historia podobna do tej dlaczego już nie używamy liczydła. Jednak sytuacja jest odmienna. Ilość oraz różnorodność mnie osobiście zaskoczyła. Zacząłem wczytywać się w różne fora młodych matek na temat wad i zalet konkretnych rozwiązań. Przy wsparciu żony zacząłem rozumieć o co chodzi.
Nauka kontra natura (?)

Pieluchy typu „pampers” są bardzo wygodne w użyciu bo zakładamy na pupę i mamy te trzy-cztery godziny pewności, że nawet jeżeli dziecko się zmoczy lub zrobi kupę to pielucha to wchłonie a skóra dziecka będzie sucha i nie podrażniona. Potem tylko zdejmujemy i wyrzucamy do kosza. Minusem jest jednak koszt takiego pieluchowania oraz ew. problemy z rozwojem motorycznym dziecka.

Dlatego zaczęliśmy drążyć temat pieluch z tzw. tetry. Ich zaletą jest na pewno niższy koszt zakupu oraz własności higieniczne. Jednak trzeba je prać i prać i prać…

Na jednej stronie trafiliśmy na pieluszki bambusowe . Na początku byliśmy zaskoczeni „Jak to bambusowe?” przecież to byłoby sztywne i szorstkie. Ale okazało się, że tkanina bambusowa jest bardzo delikatna, dodatkowo posiada własności anty-alergiczne, pro-zdrowotne i ogólnie są bardzo dobre.

Po całych tygodniach analiz zdecydowaliśmy się na te pieluchy bambusowe ze względu na ich właściwości zdrowotne, łatwość konserwacji (zwykłe pranie bez agresywnych detergentów) oraz w miarę niską cenę. Dodatkowo taką pieluchę w przeciwieństwie do zwykłego „pampersa” można używać jako otulacza, ręczniczka, chusteczki, cienkiego kocyka oraz wiele, wiele innych rzeczy które mogą przyjść rodzicom lub ich pociesze do głowy.